Chci se zapojit

Děkujeme všem hrdinům!

Děkujeme všem statečným aktivním lidem, kteří v době epidemie nezjištně pomáhají svým blízkým i úplně cizím lidem. Švadlenkám, co šijí roušky, šikovným vývojářům a podnikatelům, kteří vyrábějí respirátory, plicní ventilace či informační weby a aplikace. Stejně tak děkujeme tisícům dobrovolníků, kteří pomáhají seniorům a dalším ohroženým skupinám s nákupy a dalšími potřebnými věcmi. Jejich příběhy můžete na sociálních sítích najít pod hashtagem #DikyHrdinum.

Díky epidemii se ve společnosti probudila obrovská solidarita a čím dál tím víc se ukazuje, že silná, svobodná a aktivní občanská společnost je úhelným kamenem fungování našeho státu. Poděkovat hrdinům dneška ale nestačí. Je třeba také přiložit ruku k dílu:

Zapojte se do dobrovolnických iniciativ

Sílu naší komunity 3000 statečných musíme v tuto chvíli napřít směrem k pomoci nejslabším a těm, kteří jsou nejohroženější. A vzájemně se v pomoci inspirovat a posilovat! Náš spolek je v denním kontaktu s těmi nejaktivnějšími z expertních skupin, nových iniciativ i odpovědných podnikatelů.

Naši pomoc jsme nabídli organizátorům dvou velkých aktivit. Iniciativě Sousedská pomoc, která za pomoci dobrovolníků zajišťuje doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí a projektu Dobrovoz, který vznikl ze spojení skupiny Covid19cz a společnosti Liftago a který poskytuje služby dobrovolnického rozvozu. S iniciátory obou aktivit jsme v pravidelném kontaktu.

Pokud máte zájem, zapojte se prosím a pomozte: 

Chci pomáhat

POMOC SENIORŮM

Nejohroženější skupinou jsou v dnešní době senioři. Dbejme proto prosím se zvýšenou opatrností na to, abychom je neohrozili. A jak konkrétně seniorům nejlépe pomoci?

1) Nabídněte pomoc s nákupem, venčením psů či vyzvednutím léků starším sousedům ve svém domě nebo v okolí. Oslovte je nejlépe telefonicky nebo třeba skrze nabídku vaší pomoci vytištěnou na poštovní schránku či nástěnku. 

2) Šiřte a sami důsledně dodržujte bezpečnostní opatření při osobním kontaktu. 

3) Přinášejte seniorům klid, pomozte jim zorientovat se v záplavě informací a dodat víru, že společně vše zvládneme.  

4) Přihlaste se do jedné z iniciativ či neziskových organizací, které sdružují dobrovolníky pro pomoc seniorům, jako třeba Život 90.

Naším cílem je všechny seniory ochránit jak před virem, tak před strachem. 

Děkujeme všem, kdo pomáhají!  

INFORMAČNÍ LETÁKY

Sdílíme zde i jednoduché informační letáky k vytištění, protože je nutné dostat povědomí o bezpečnostních opatřeních do offline prostoru. Nejohroženější skupinou jsou senioři a ti se o pomoci musí dozvědět za všech okolností.  

Leták 1: Nabídka pomoci

Leták ke stažení v tiskové kvalitě zde: PDF 

Leták 2: Jak správně používat roušku

Leták ke stažení v tiskové kvalitě zde: PDF

Leták 3: Jak správně používat roušku ZKRÁCENÝ

Leták ke stažení v tiskové kvalitě zde: PDF

Leták 4: K vytištění a vyvěšení - prevence a pomoc přetíženému zdravotnictví

Leták ke stažení v tiskové kvalitě zde: PDF

Pro další informace odebírejte náš newsletter: